איך להכניס לטרנס היפנוטי בשיחה רגילה

בלי היפנוזה

 

קודם כל צריך להבין מה זה בכלל טרנס ?

טרנס עניינו, קשב עמוק / ריכוז גבוהה, הטרנס יכול להיות פנימי כמו במדיטציה, תפילה, ריקוד, קטא, וכדומה, והוא יכול גם להיות חיצוני כמו בקריאה, צפייה בסרט, הקשבה להרצאה מעניינת.

דבר שני שחשוב להבין כאשר אדם נכנס למצב של טרנס, הנכונות שלו לקבל סוגסטיה עולה ביחס ישיר לעומק הטרנס.

טרנס זה מצב טבעי לחלוטין באדם, שקורה במשך היום, כמה וכמה פעמים, כמו שצייתי לעיל.

ישנם דרכים רבות בהם האדם יכול לגרום לאחר להיכנס למצב זה, באופן כללי כל סוג של תקשורת שמושכת ומכוונת את תשומת לבו של הזולת, תגרום לו להיכנס למצב של קשב עמוק, הנקרא טרנס.

לדוגמא כמה מהדרכים השכיחות בחיי יום יום, אשר אנו והסובבים אותנו מכניסים אותנו למצבי טרנס

 • תשדירי שירות
 • הרצאות
 • אימוני כושר
 • משחקי חשיבה
 • לימודי ריקוד
 • לימודי אומנויות לחמה
 • לימודי דרמה
 • מספרי סיפורים
 • תפילה
 • מדיטציה
 • דמיון מודרך
 • הפנוזה
 • אהבה
 • קומדיה
 • שיחות נפש
 • אבלות
 • יחסי אישות
 • פיוט ושירה
 • ציור / פיסול / וכל יצירה אמנותית

וכן על דרך זה כל אחד מהרשימה הנ"ל, נעשה טוב יותר או טוב פחות ביחס ישיר לעומק הטרנס.

השלב השני יהיה, להעביר סוגסטיה לאותו אינדיבידואל, וכמובן שאין הדברים נעשים בזה אחר זה, אלא בשילוב, וכן ניתן לומר שעצם הכוונה בתקשורת שלך, להביא את בן שיחתך למצב של קשב עמוק (טרנס ) היא גם תקרא סוגסטיה , אז כך שהאחד קשור בשני.

אחרי שהבנו את ההקדמה הנ"ל, נבוא להסביר איך לעשות זאת בפועל, היינו איך להכניס כל אדם לטרנס באמצעות שיחה רגילה בלבד, ללא הפנוזה /דמיון מודר / הרפיה / ריקוד / או משחקי שח.

 

דוגמא לשיחה

"אתה יודע אני חושב שאחד הדברים המעניינים בקשר לתקשורת בין שני אנשים, הוא שאיך זה, שעם אנשים מסוימים, אתה פשוט לא מתקשר בכלל, (כאן להצביע החוצה) ועם אנשים אחרים, אתה מרגיש חיבור נפלא (וכאן להצביע על עצמך)

כמו שהידיד שלי דוד אמר לי (שימוש בציטוט) שכשהוא מתחיל ממש להקשיב ולהינעל ולהיאחז בכל מילה,( להוריד טון פקודה מוסוות) זה כמו שכל העולם שמסביב פשוט מתחיל להיעלם, וכאילו כל העולם הופך להיות הפנים האלה שאתה רואה והקול הזה שאתה מקשיבה לו, כאן בדיוק בקטע הזה אתה מתחיל להרגיש קשר חזק "

כאן בשלב הזה הם כבר בטרנס והם יגיבו לכל סוגסטיה שתיתן להם בצורה הרבה יותר אינטנסיבית, בין אם זה שירגישו מחוברים אליך, בין אם שיקנו את המוצרים או השירותים שלך.

הטכניקה הבאה היא אחת החזקות והקלות ביותר לביצוע, אינה דורשת משחקי טון רק שיחה רגילה.

אחד מאבני היסוד בלימודי NLP  שלכל אדם יש בתוך הראש מפות של העולם, ואנשים מגיבים מתוך ועל פי, מפת עולמם הפנימית ולאו דווקא לעולם החיצון או ל"עובדות" האובייקטיביות.

המודלים / המפות הללו מורכבות מהאמונות של האדם מהתחומים דלקמן:

 1. הזהות שלהם. מי הם בעיני עצמם
 2. היכולות שלהם. מה הם יכולים לעשות
 3. האפשרויות שלהם. מה הם מאמנים שניתן להשיג בחיים. האם החיים הם נחל של דמעות, נועדו לסבל, או מקום ללמוד להיות במיטבך, וכו, וכו,
 4. הזכאות שלהם. למה הם מאמינים שהם זכאים / ראויים לקבל ולשמור.

על ידי שאנו נכוון את תשומת ליבם לערכים והאמנות שלהם, הם יכנסו לטרנס, בין אם הם רוצים ובין אם לא, מהסיבות הפשוטות דילקמן.

1 לרוב האנשים אין רעיון מודע ברור, על מה בדיוק ולמה האמנות והערכים שלהם בתחומים הללו, שזה אומר, שעל מנת לענות לך על השאלות הללו, הם חייבים להיכנס פנימה, ולגשת למי שהם באמת, ברמה מאוד עמוקה, מה שאומר…

שהם חייבים להיכנס לתוך מצב תודעתי הנקרא טרנס, על מנת לשלוף אינפורמציה מסוג כזה.

השאלות שאתה עומד ללמוד לשאול, מכריחות את העונה עליהם, להיכנס למצב של טרנס תודעתי, על מנת לענות לך (או לעצמם) עליהם.

2. גילוי האמנות הללו, ייתן לך כמות עצומה ואיכותית של ידע, על האדם איתו אתה בא במגע, אתה תוכל למעשה, לחזות את צורת ההתנהגות והתגובות שלהם, כמעט לכל מה שתאמר או תעשה. אתה תוכל לגרום להם לחשוב עליך שאתה הדבר הכי טוב שקרה להם מאז שהמציאו את הלחם הפרוס, או להפך, לגרום להם לברוח ולהתרחק ממך כמו מאש, שלא ירצו שום קשר אתך.

3. שאלת שאלות אלו יוצרות כימה ברמה מאוד עמוקה. זה גורם לאדם להרגיש שאתה מבין אותו ברמות אישיות / נפשיות וממילא יוצר תקשורת חזקה בין אנשים.

4. כאשר אנשים עונים על השאלות הללו, זה יגרום להם להדגיש ולהישען, על מילים מאוד מסיומות. וזה מה שנקרא מילות טרנס אישיות. אלו מילים, אשר לאותו אדם, מייצגות משמעות עמוקה, אישית וסימבולית, ברמה מודעת ולא מדעת. כאשר אתה חוזר בדיוק  על אותם מילים, אתה גורם למוח שלהם להגיב למה שאתה אומר, כאילו זה הם אומרים את זה לעצמם ו…

… זה הופך את התקשורת שלך איתם, כמעט לבלתי ניתנת להתנגדות, יותר מכל דבר אחר !

(חזק ביותר הא? כן אני יודע מנסיון אישי חחח)

ובכן בוא ניתן איזה דוגמא שהטכניקה הזאת יכולה לבוא לידי ביטוי:

אתה: על מנת שאוכל להכיר אותך יותר טוב ולהתאים לך XYZ  היה מעניין אותו מה הם האתגרים שיש לך בחיים, כי כמו לכולנו, אני משער שיש תחומים בחיים שלך שאתה מתפקד אפילו שאתה לא מודע. ותחומים אחרים שהם יותר מאתגרים וממליא גם יותר מספקים. אז אם הייתי שואל מה הוא התחום האחד, המאתגר ביותר בחיים שלך כעת, בין אם זה בגלל שזה דורש ממך, להיכנס פנימה לתוך עצמך כדי להתרכז טוב במשימה , או, בין אם זה דורש ממך להיכנס לקשב פנימי על מנת להניע את עצמך, לעשות את זה, מה זה היה?

הוא: אני מייצג אמנים, אני אוהב לעבוד עם אנשים יצירתיים ומלאי תשוקה ולהט, אבל אני שונא ללחוץ על קונה שיקנה אמנות של צייר מסוים.

לפעמים קשה לתפוש את תשומת ליבם, אלא אם כן, הם כבר מכירים את האומן מלפני כן, אך חלק מהאמנים הצעירים הללו, בעלי כישרונות ויכולות מדהימים, מגיע להם בהחלט הכרה ושעבודתם תימכר.

 אם הייתי יכול למכור בלי להיות אגרסיבי, זה בהחלט היה נהדר.

אוקי בוא נעצור כאן .

כבר בשלב זה יש לנו המון אינפורמציה, בארסנל התקשורתי שלנו. קודם כל האדם הזה לגמרי מעריך יצירתיות, כישרונות, תשוקה ולהט,  וכן אנו יכולים להסיק מכאן שהוא אוהב להרגיש נצרך (שצריכים אותו) מעורך ולהיות בעמדת נתינה לאנשים שהוא מרגיש שהם בעלי כישרון, תשוקה, להט, ויכולת. וכמו כן הוא אומר לנו שהוא לא אוהב אנשים מלחיצים / אגרסיביים, וכן יש לו אמונה שעל מנת למכור עליו להיות מלחיץ או אגרסיבי. אז יש לו קונפליקט, " או ש../ או ש.." . ושאנחנו יכולים בקלות להראות לו איך להוסיף למשוואה הזאת  "ו…" אם נבחר בכך .

במאמר מוסגר וחשוב, לרוב האנשים יש אינפורמציה חסרה ממפת עולמם, בזה שהם מאמנים במשוואה של "או ש../ או ש.." והמפה אינה כוללת או מוחקת את האופציה של "ו…" .
 לדוגמא: או שאני אגרסיבי או שאינני מוכר. או שאני עושה את מה שבקשים ממני או שאני שמח. או שאני הגון וישר או שאני מצליח ועשיר.

המשוואה השקרית הזאת הנקראת  "או ש../ או ש.." גורמת להרבה אנשים קונפליקטים בחיים וכאב ראש לא קטן, אם תראה להם דרך מפלט, הם יהיו הרבה יותר מאסרי תודה.

סביר להניח שאתה גם יכול לשים לב, בדוגמא דלעיל, בהסתמך על המילים והדטונציה  שהוא השתמש, שהאדם הזה די מאמין בעצמו, ובחיים באופן כללי. פשוט חסר לו את הכישרון איך למכור בלי להיות אגרסיבי.

עוד נקודה חשוב. במשך כל השיחה עם אותו אדם אם משהו לא ברור לך, פשוט תשאל "למה אתה בדיוק מתכוון ב…, אני לא בטוח שהבנתי "

ואז תשאל שאלה שניה, שהיא: "מה האמונה שלך לגבי כל זה, האם אתה מאמין שזה תמיד יישאר ככה, או שיום אחד גם זה יהיה קל?".

ועכשיו שים לב, זה סופר חשוב.
כאן זה הקטע שאנו מגלים, את האמונה של האדם הזה ביכולת שלו להשתנות. אם הוא מאמין שמגיע לו והוא ראוי למה שהוא רוצה, ואיזה סוג של מקום הוא מאמין שהעולם הזה. הקשב קשב רב לתשובה !
והיא תהיה לך לפתח עיניים.

וכמובן אם תרצה לבקש ממנו משהו שיעשה / יקנה וכו' כל שעליך לעשות זה להשתמש במילות הטרנס האישיות שלו בתוך הבקשה או ההזמנה שלך

לדוגמא: אני כ"כ להוט לספר לך אך אני לא בטוח כמה יצירתיות אתה תראה/תשמע /תרגיש (בהתבסס על מערכת הייצוגית שלהם)   בבקשתי אליך ל… אך בלי ללחוץ תרשה להציג את הרעיון בפניך.

קפיש?