ניתן באמצעות סוגסטיה להפסיק לעשן בטיפול אחד בלבד באחריות.

אז מה גורם לאדם להתחיל לעשן מלכתחילה ?

ישנו צורך בסיסי אנושי מספר אחד באדם שבלעדיו  אדם יכול להגיע לבעיות נפשיות רציניות דפרסיה דיכאון וחרדות, הצורך הזה הוא תחושת בטחון מינימלית.

כשאנו גדלים בבית מאוזן רגשית אז הצורך הזה בא לידי סיפוקו ואנו מקבלים את כל הביטחון שאנו צריכים מהאימא ומהאבא אחים אחיות ומשפחה ושאר הסובבים אותנו ואין אנו מרגשים שום חוסר מהבחינה הזאת.

ואז אנו מגעים לשלב בחיים בערך בין גיל 12 ל20 ולפתע ההורים שלנו כבר לא נראים לנו כל כך חכמים כמו שחשבנו שהם, ומגיע השלב שאנו מתנתקים מאותו חיבור שהיה לנו עם ההורים ויחד עם הניתוק הזה אנו גם מנתקים את היכולת שלנו למשוך את תחושת ביטחון מאותה מערכת יחסים

כי אנו כבר רוצים להשתייך לקבוצה אחרת ולמשוך את אותה תחושת ביטחון שהיינו מקבלים מההורים מהעמיתים שלנו בבית הספר

חלק מהעמיתים בבית הספר מעשנים וחלקם אינם, אך חלק מהלא מעשנים מקובלים בחברה וחלק פחות אך מה שמעניין הוא שאלו המעשנים מקובלים באותה חברה ונחשבים לבוגרים וכדומה, וזה בא לידי ביטוי בהפסקות שעומדים כולם במעין מעגל וכאשר אחד מהמעשנים מדליק סיגריה מיד שאר המעשנים מדליקים גם ואז עיקר תשומת הלב מתרכזת בין המעשנים והם השולטים בשיחה,

ואותם שאינם מעשנים כמו נשארים מאחור, ותחושת הביטחון שלהם מתחילה לאט לאט בצורה לא מודעת לרדת אל מתחת לאותו גבול מינימלי שהזכרנו בהתחלה ובפרט שהרוטינה הזאת חוזרת על עצמה מספיק פעמים, וברגע שתחושת הביטחון חצתה את הרף המינימלי הזה, תת ההכרה שלנו נכנס למצב חירום והמוח ההגנתי (ההישרדותי)  שלנו אומר אני חייב להגן עליך מפני הסכנה הזו כי אם אני יאפשר למצב הזה להמשיך מספיק זמן אתה תוכל להגיע לדיכאון חרדות וכו’ כמ”ש לעיל.

המוח ההגנתי עושה חשבון פשוט המעשנים מקובלים ואינם מעשנים לא, ופעם הבאה שיציעו לאותו נער או נערה סיגריה הם יקבלו את ההצעה בחפץ לב ואפילו שכאשר הם מעשנים את הסגריה הראשונה שלהם הם משתעלים וכו’ אבל מיד הם מקבלים חיזוקים סביבתיים מהחבר’ה המעשנים וכך הם נכנסים ומתקבלים לאותה קבוצת עמיתים שמעלה להם את תחושת הביטחון אל מעל לאותו רף מינימלי.

ויש לציין שרוב המבוגרים כבר לא מעשנים מהסיבה הזאת הראשונה אך עם הזמן ועם השנים נטמעו עוד ועוד טריגרים והתניות אחרות שמחוברות לסיגריה ובגלל זה הם מעשנים.

סוף דבר אם היינו אמורים לעשן על בסיס הטעם של הסיגריה בפעם הראשונה אף אחד לא היה מעשן, הסיבות שאנו מעשנים הם סיבות פסיכולוגיות שהסיגריה מספקת לנו בצורה לא מודעת.

בטיפול חד פעמי אנו נכנסים לתת מודע ומנטרלים את אותם סיבות פסיכולוגויות שנאספו במהלך השנים כך שאנו משתחררים מהצורך הממכר באמת של העישון שהוא הצורך הפסיכולוגי

לכם לכל דבר ועניין 

ד”ר מאיר תבורי

לתיאום פגישה השאר פרטים ויחזרו אליך בהקדם

1 + 15 =