מתוך קורס NLP טיפולי

כיצד לתקן לב שבור (NLP לאהבה נכזבת)

 

דבר ראשון עלינו להכיר בתהליך ההגנתי המעורב. 

 

החלק המסוים הזה בך שבמהלך השנים גונן עליך כל הזמן ע"י התחושה הרעה שהוא גרם בך , הינו חלק חשוב ובעל ערך. אנו רוצים לשמר את היכולת שלו לשמור ולגונן עליך במצבים עתידיים.

מטרת הטכניקה הזו היא לעדן ולשפר את היכולת של המוח שלך להגן עליך ע"י עדכון המידע שלו.

 אנחנו לא נסיר את הזכרונות רק את התגובות הרגשיות החזקות.

 

1.       בעיניים פקוחות או עצומות דמיין את עצמך יושב באמצע אולם קולנוע ואתה רואה תמונה של עצמך בשחור-לבן שעל המסך.

2.      כעת, תרחף החוצה מהגוף שלך לתוך חדר ההקרנה . אתה רואה את עצמך יושב באולם וגם את התמונה שלך בשחור לבן על המסך . אתה אפילו יכול לדמיין שיש חלון שקוף דרכו אתה מביט המפריד ומגונן עליך בחדר ההקרנה.

3.      כעת, הקשב והתבונן בעודך מוגן בחדר ההקרנה. אתה צופה בסרט בשחור-לבן שבו אתה בצעירותך והתבונן  בכל המערכת יחסים, בטוב, ברע מהפגישה הראשונה ועד הסוף. צפה לכל  אורך  מערכת יחסים מההתחלה ועד הסוף.  צפה עד הסוף, עד אחרי שהכל הסתיים כאשר הכל חזר להיות בסדר. אם אינך מנותק לגמרי, דמיין את המסך קטן יותר ורחוק יותר ואת התמונה פחות ברורה. התחל מחדש את הסרט כך שבסיומו אתה מרגיש לגמרי מנותק. עצור את הסרט אחרי המאורע של המערכת יחסים. הקפא את התמונה של עצמך על המסך.

4.      בשלב הבא , עזוב את חדר ההקרנה וחזור לאני הנוכחי שיושב באולם. הצעד הבא – הכנס לתוך התמונה של עצמך הצעיר יותר שמוקפאת על המסך שמרגיש שוב בסדר בסיום הסרט. זהו נתק כפול .עכשיו תריץ את כל הסרט אחורה בצבע בתוך 2 שניות. יש לוודא שאתה חוזר לנקודה שלפני שהכל התחיל. הקשב, התבונן וחוה את הכל בשתי השניות האלו שהסרט מורץ לאחור. הוסף מוזיקה עליזה של קרקס יתכן ותרצה לראות את הבן/בת-זוג לשעבר שלך עם נעלי ליצן גדולות ואף אדום של ליצן.

5.      יש לחזור על התהליך 2-3 פעמים.

6.      כעת תעשה קולאז' של כל הרגעים השליליים שהיו לך עם אותו אדם . תהיה כנה, כל הכאבים והפגיעות צריכים להופיע בקולאז'.

7.      תן לתמונות לדהות לתוך העבר.

8.      העלה בראשך תמונה של האדם הזה , שים לב לכל הקשרים שיש לך עם אותו האדם.יתכן ותראה מיתרי אור או חוטי אנרגיה. שים לב לכל הקשרים. ראש לראש, לב ללב, נפש לנפש. בכל דרך שתתאים לך תחתוך את החוטים. יתכן ותרצה להשתמש בחרב מוכספת או במספריים מיוחדות. אחרי שגזרת את החוטים חבר אותם מחדש לעצמך והנח לו לחבר את שלו לעצמו. שחרר אותו כדי שיוכל למצוא את המיטב עבורו כפי שאתה משחרר את עצמך.