מה הן סוגסטיות פוסט היפנוטיות

הינם סוגסטיות אשר מיושמות לאחר היציאה מהטראנס

 

סוגסטיה פוסט היפנוטית היא סוגסטיה אשר באה לידי ביטוי לאחר הפקת מצב הטראנס. זמן המימוש של הסוגסטיה יכול להיות דקות בודדות לאחר היציאה מהטראנס או אפילו חודשים ארוכים לאחר היציאה מהטראנס.

 

מספר חוקים לגבי שימוש בסוגסטיות פוסט היפנוטיות.

 1. בדרך כלל הן מצריכות טראנס ברמה בינונית עד עמוקה: בעוד שלא כל הלקוחות יכולים לעשות זאת למן ההתחלה, בדרך כלל סוגסטיה פוסט היפנוטית מצריכה טראנס ברמה בינונית עד עמוקה. אחד מהמפתחות לשימוש יעיל בסוגסטיה פוסט היפנוטית הו יצירת מצב של שכחה בנוגע לסוגסטיה.
 2. יש לתת את הסוגסטיה ישר ולעניין: סוגסטיות פוסט היפנוטיות צריכות להיות ישירות וממוקדות. הדבר נכון לגבי כל סוגסטיה הניתנת למונחה בעודו נמצא במצב של טראנס עמוק.
 3. תאמרו למונחה מה יהיה הטריגר להפעלת הסוגסטיה הפוסט היפנוטית: תאמרו למונחה מה יפעיל את הסוגסטיה הפוסט היפנוטית. לדוגמא: “כאשר אני אמשוך באוזן שלי, אתה תכנס לטראנס עמוק, תהיה רגוע ורפוי ומאוד נינוח”.
 4. תאמרו למונחה מה לעשות: תהיו ספציפיים ומדוייקים לגבי מה שאתם אומרים למונחה, התת מודע צריך ומעדיף הוראות ישירות וברורות.
  לדוגמא: “… כל פעם שתראה את הצבע ירוק אוטומטית תרצה לשתות מים”.
 5. וכמו ששמתם לב שגם ציינתי מתי זה יקרה כל פעם ש..
  חשוב לציין בפני התת מודע שך המונחה שלנו מתי ליישם את הסוגסטיה הפוסט היפנוטית. לדוגמא: “… ואתה תעשה את זה בכל פעם שתעלה לך מחשבה על עישון סיגריה”.
 6. טסט: כדאי ונכון לבדוק את הסוגסטיה כדי לוודא שהיא אכן מפיקה את התוצאות המבוקשות
 7. יש פעמים שאסור לשכוח לעשות ביטול, כדוגמת סוגסטיות הניתנות במהלך הדגמה,
  כל סוגסטיה פוסט היפנוטית שניתנה לאדם למטרה שאיננה טיפולית צריכה להיות מבוטלת בסוף התהליך.
  לדוגמא: “… תחזור לכאן ולעכשיו. יופי. וכל הסוגסטיות שקיבלת על מנת להפיק את התופעות שחווית נמחקות ומתבטלות”. אם הסוגסטיות הפוסט היפנוטיות נועדו לשם יצירת שינויים התנהגותיים חיוביים, אז כמובן שהן עדיין יישארו בתוקף. לדוגמא: “… בכל פעם שאתה נכנס למשרד שלך, אתה תרגיש תחושה עוצמתית של נחישות ומוטיביציה שמציפה אותך מבפנים ושעוזרת לך לתכנן את היום שלך על הצד הטוב ביותר”.

 

בכללי רוב הטיפולים בנויים על סוגסטיות פוסט היפנוטיות מאחר שאנו רוצים להשיג שינויים התנהגותיים או תפיסתיים שיתפסו את מקומם שנים רבות לאחר הטיפול.

כל שיחת מוטיבציה בנויה על העקרונות הללו של סוגסטיות פוסט היפנוטיות כל שיחת חינוך וכאשר נדע נכונה את הכללים הפשוטים הללו השחיות שלנו לא רק עם הלקוחות והמטופלים אלא אפילו עם הילדים והתלמידים יניבו תוצאות ארוכות טווח

אנו כל יום מקבלים סוגסטיות ומעבירים סוגסטיות אחד לשני וההבנה של איך סוגסטיה באמת עובדת ואיך להשתמש בה נכונה ובצורה מקצועית תשדרג לנו את היכולת להשפיע הן על עצמנו והן על הסובבים אותנו

אני מזמין אותך להצטרף אלינו לקורס סוגסטיה הקרוב שבו נרחיב את היריעה בנושא זה