הדבר ברור לכל בעל דעת שאחד הגורמים הקריטיים בהצלחה או להפך ברוב תחומי החיים עסקיים וחברתיים , הוא שפת הגוף וכל הנושא של תקשורת לא מילולית.

גם בעסקים וגם בחברה אחד הדברים המרכזיים הוא הרושם שאנשים מקבלים מאיתנו, ואע”פ שאנו יודעים היטב שאין לשפוט ספר על פי כריכתו, אך כנראה שהתת מודע שלנו לא הפנים את זה ואם נרצה או לא נרצה הרושם הראשוני (ולא רק הראשוני) וכן המסרים הלא מילוליים שאנו קולטים וכן מעבירים בצורה לא מודעת על ידי שפת הגוף שלנו משפיעים במאוד מאוד על דעתו של בין שחתנו עלינו, בצורה לא מודעת.

וכמו שאני רגיל לאמר ששלושת ערוצי התקשורת המפורסמים מלל, טון, ושפת הגוף, מחולקים ל55% שפת הגוף, 38% טון, ו7% בלבד מלל, ורוב ככל העולם אינם נותנים את דעתם לאותם 93% מערך התקשורת שלהם , ודווקא משקעים הרבה יותר על אותם 7% בודדים של המלל שהשפעתם מעוטה.

 

בקורס סוגסטיה וNLP שאני מעביר אני מסביר ומפרט יותר את הנושא הזה וכן אנו שמים דגש על נושא השימוש בטון כאחד הפרמטרים המרכזיים בהעברת סוגסטיה.

דבר ידוע הוא שיש הבדל ואולי אפילו מחלוקות בין “חסידי” הNLP לבין “חסידי” שפת הגוף ולא פעם ולא פעמים ריג’רד בנדלר עשה מכל נושא שפת גוף בדיחה וצחק מזה בהזדמנויות שונות כדרכו בקודש.

אמנם יש צדק בדבריו של בנדלר אם כי אני חושב שהוא קצת מגזים, לא ניתן להתעלם מהתועלת של הבנת היסודות של שפת הגוף הקלאסית אף על פי ולמרות כל מגרעותיה,

מצאתי סרט נהדר מערוץ ההיסטוריה “סודות שפת הגוף” שמו והוא גם עם תרגום מובנה.

והנה הוא לפניכם הסכיתו ושמעו שווה בהחלט צפיה

כדאי מאוד לקחת דף ועט ולכתוב סיכומים ורשימות תוך כדי הצפייה, ואני מאוד יעריך מי שילח לי את הרשימות שלו ואפרסם אותם בשמו לטובת הכלל

 

סרט טוב!!