סוגסטיה שיווק ופרסום

שימוש במסרים תת הכרתיים מעולם הסוגסטיה ההיפנוזה NLP בתעשיית הפרסום והשיווק

בארצות הברית, מדי שנה בשנה מיליארדי דולרים מושקעים בשירותי ומוצרי פרסום.
אך האם כל הפרסום הזה באמת עובד?
אני מדבר על תאגידים שמשקיעים סכומי עתק בפרסומות בטלוויזיה, ברדיו, במגזינים, באתרי אינטרנט וכדומה – התשובה היא כן רבתי!
פרסומות ומסרים תת הכרתיים מקיפות ומתקיפות אותנו מכל הכיוונים ומטרתם היחידה לחדור אל התת מודע שלנו ולהניע אותנו לפעולה,
ויש למוח האנושי נטייה לספוג אותן גם בצורה לא מודעת – בין אם אנחנו שמים לב לכך ובין אם לאו.

לאחר שאותם מסרים תת הכרתיים בפרסומות נספגים בתת המודע שלנו, מטרתם ל”תכנת” את הרגלי הקנייה שלנו.
למה אנו קונים את המוצרים שאנו קונים?
איך אנו יודעים להעדיף מותג אחד על פני אחר?
למה קרוב לוודאי שנרגיש שאנו מקריבים משהו אם אנו קונים את המותגים הגנריים במקום את המותג המפורסם אותו אתם רוצים באמת
בגלל המשיכה הגדולה יותר (שהצליחו להחדיר לנו) הנתפסת בתודעתנו ?

ובכן בתעשיית הפרסום (ולא רק) נעשה שימוש מושכל ומכוון בטכניקות סוגסטיביות על שלל שמותיהם “סוגסיות סמויות” “שתילת מחשבות “היפנוזה סמויה” “מייד קונטרול” ועוד, כל אלו הם בעצם אותו דבר הנקרא “אומנות הסוגסטיה” ושכל מטרתם היא אחת והיא לעקוף את הגורם הביקורתי ולהשפיע על תת המודע של המוח האנושי בין אם זה לקנות מוצר או לבחור במפלגה פוליטית וכדומה.

אז איך זה קורה שאלת ? בדיוק על זה רציתי לדבר אתך.

שלב ראשון יצירת צורך:

הדבר החשוב ביותר בכל צורת השפעה היא למצוא את נקודת הכאב, רוב האנשים לא יקומו ויעשו מעשה אלא אם כן הם רוצים אחד משני דברים

  1. או להימנע מכאב
  2. או להשיג עונג
    רוב האנשים מונעים מכאב ולא מעונג ולכן רוב האנשים לא קונים מטרייה עד שלא יורד עליהם גשם ורוב האנשים לא מחליפים מגב ברכב עד ש…
     ורוב האנשים לא הולכים לרופא שיניים עד שלא חשים כאבי שיניים, זה המצב חבר’ה ככה זה, רוב האנשות מונעת מכאב וחלק הקטן יותר מונע מעונג.

חשוב להבין שבכל אדם יש גם מזה וגם מזה אלא שהאחד דומיננטי יותר מחברו באופן ניכר.

וכך אנשי השיווק הפרסומאים ויועצי תקשורת המבינים את מלאכתם ובקיאים באומנות הסוגסטיה מתחילים דבר ראשון או למצוא צורך ואם לא אז לייצר צורך למוצר או לשירותים שהם מציעים.

לדוגמא, במשך מאות שנים, ריח רע מהפה או זיעה לא ממש הטרידו את רוב האנשים.
קח את כל הנושא של כלים חד פעמיים ,טיטולים לחיתולים, מאווררים למזגנים, מכונות כביסה. הפקס, ומכונות הצילום כידוע וכמפורסם איך הכניסו אותם לשוק.
במילים אחרות  מזהים כאב שאינו בתודעת האדם היינו “פוטנציאל כאב” מעצימים אותו באמצעות תבניות שפה מדויקות המביאים את האדם להכרה והתבוננות בכאב וכך זה נהפך אצלו לצורך שעליו למצוא מענה.
ושוב ומעצימים את הכאב / צורך הנ”ל באמצעות טכניקות של סוגסטיה וNLP ושיטות שונות של השפעה, לדוגמא יצירת הזדהות עם האדם בפרסומת (עיין מאמר קורס מזורז בהשפעה ושכנוע)

ואחר כך יצירת “קייס” לוגי חזק שאיך המוצר הוא הפתרון האידאלי לכאב המדובר ואז אתם כבר מגיעים למסקנה שהדבר הנכון והמתבקש הוא רכישת המוצר או שירות שלנו

ה”קייס” הלוגי כל מטרתו היא להצדיק פעולה על מנת למלאות צורך רגשי ו/או להמנע מכאב.
ברוב המקרים, אנו מקבלים החלטות על בסיס אמוציונלי ומגבים אותם  באמצעות טיעונים רציונליים, זה כמו קודם לירות את החץ ואח”כ לסמן סביבו מטרה.

ואז באמצעות “התניה קלאסית” עיין תיאוריית של “גירוי-תגובה” או מה שנקרא ב-NLP “עוגנים” בעזרת כלים אלו ועוד אחרים, הם בעצמם מחזקים את הרגל הקנייה שלנו,
על ידי תגמול שלנו על כך שקיבלנו את הבחירה ה”נבונה” הזאת, ולמעשה הם מספרים לנו עד כמה אנו נאורים ועד כמה החיים שלנו ישתפרו בעקבות ההחלטה החכמה שלנו (או האומץ, או המשיכה המינית או כל תכונה אחרת) לבחור במוצר שלהם.

פרסומות מקצועיות ברמה שכזו בנויות במיוחד למטרות הללו מלכתחילה.
מטרתם לייצר רגש, ועדיף שיהיה כאב, ולצד אותו כאב לבנות “קייס” לוגי חזק
ולקשור את השניים באמצעות “התניה קלסית” וזה יוביל  להעדיף את המוצר שלי שעובד על פני מליון מוצרים אחרים שכבר ניסתם מלא פעמים וזה לא עובד.
עד שזה הופך לתבנית התנהגותית מקובעת המתקבלת על ידי התת מודע וככה בונים בשיטתיות את הצרכן הקבוע ו”מתכנתים” את המוח שכל פעם שיזהה כאב,
התגובה ההתנהגותית האוטומטית  שלו תהיה פעולת הרכישה.

כיוון שברגע שהתקבלה הסוגסטיה על ידי התת מודע היא תיעשה בצורה אוטומטית וללא בירור מחדש של הגורם הביקורתי.

ישנן עוד שיטות נוספות רבות בהן אנשי השיווק המכירות והפרסום המקצועניים באמת, עושים שימוש בעולם הפרסום השיווק החינוך הפוליטיקה ועוד.

שיטות אלו אני מלמד באופן פרטני ומדוייק בקורס סוגסטיה וNLP לעסקים

למעשה  משתמשים במילים ובדימויים מדויקים הפונים אל תת ההכרה של מוח האדם בצורה שנועדה להשפיע על הרגלי הקנייה שלו, ואף גם על סגנון החיים שלנו.

פרסומות מהליגה המדוברת יכולות להימשך מספר שניות בודדות, אך הושקעו בהן סכומי עתק ואנרגיה של מיטב המוחות היצירתיים, אותם מומחים ואנשי מקצוע, יודעים שאנשים אינם משקיעים בפרסומת תשומת לב מודעת, ותשומת הלב שלהם נודדת למקומות אחרים.

וזה הזמן הטוב ביותר עבור אותם מסרים תת הכרתיים, והסוגסטיות הסמויות  אשר משפעים על התת מודע, גם כאשר לא מתמקדים בהן ודווקא בגלל שלא מתמקדים בה

מחקרים בתחום הפסיכולוגיה החברתיתית  מצביעים על כך שהמסרים נספגים ברמה לא מודעת, ומעוררים תחושה של היכרות בעת שמבחינים במוצר מסוים בחנות – תופעה זו נקראת בשם “הטרמה” [priming שראוי לכתוב על זה מאמר בפני עצמו]. מחקרים רבים הוכיחו שככל שמוצר מסוים מוכר לנו, ככה יש לנו נטייה לייחס לו תכונות חיוביות יותר מאחר ותחושה של היכרות בדרך כלל נתפסת כחיובית:
לדוגמא, כאשר אדם נמצא בחו”ל והוא מחפש מקום לאכול, ייתכן שהוא יחוש הקלה לראות מסעדת מזון מהיר שכבר מוכרת לו מארצו.

חזרתיות ויצירת תחושה של היכרות הן דרכים להעברת המסר והתמעטו עמוק בתת המודע.
בחוויה המודעת שלנו, חזרה עלולה להיתפס כמשעממת, אבל בתת המודע חזרתיות רק מעמיקה את הסוגסטיה ומטמיעה אותה ברמות עמוקות של התודעה שלנו.

בקורס סוגסטיה למכירות שלי אני מדבר בדיוק על זה. כל השיח, צורת החשיבה וההסתכלות שלך על עולם השכנוע המכירות הצגת המוצר שלך והשירותים שלך תקבל עומק אמתי ותשתנה ללא היכר!
אלה הם כלים רבי עוצה בהשפעתם על המוח האנושי.

שלכם לכל דבר ועניין

ד”ר מאיר תבורי

לתיאום פגישת יעוץ
השאר פרטים ויחזרו אליך בהקדם

15 + 3 =

0 תגובות