054-6673370 meirtavori@gmail.com

NLP לביטחון עצמי 

תמליל לביטחון עצמי יש להכניס את המונחה להרפיה עמוקה לפני העברת הסוגסטיות

אז כשאתה ממשיך להרגע ,אני רוצה שתבין דבר, שהוא מאד מזיק שאתה גרמת לעצמך.

אני רוצה שתבין שאתה תייגת את עצמך בתוית ,תווית שמאד מזיקה לך ,אתה הדבקת לעצמך תויות בדיוק כמו שמדביקים תויות על
בקבוק, ואחת מן התווית האלו היתה תווית של ״אני לא  מספיק טוב״ וכל פעם שאתה אומר לעצמך את המילים האלו ״אני לא מספיק״ אתה מגביר את האמונה שלך עצמך שאתה לא מספיק.

אתה צריך להבין, שהקושי הגדול הוא שאנשים נוטים להאמין במה שהם אומרים על עצמם, במילים אחרות ״אתה בעצם מה שאתה מאמין שאתה״ למשל יש אימרה כזאת ״שאמריקאי מתנהג כמו אמריקאי״ ולמה? בגלל שהוא מאמין שהוא אמריקאי ,ואם הוא היה מאמין שהוא שייך ללאום אחר אז הוא היה מתנהג שונה כמו שאר האנשים השייכים לאותו המקום.

מכיון שאנחנו בעצם מה שאנחנו חושבים ומאמינים על עצמנו, ואלו מאיתנו שמאמינים שהם רופאים הם באמת מתנהגים כמו רופאים , ואלו מאיתנו שהם עורכי דין הם באמת  מתנהגים כמעט בכל מצב כמו עורכי דין, ככה שהרבה פעמים תמצא אנשים ששמים על עצמם תווית, הם מדביקים על עצמם תווית בדיוק כמו שאתה הדבקת לעצמך בעבר, ואז הם אומרים לעצמם אני פשוט לא מספיק טוב, ואחרי שהם מדביקים לעצמם את התווית אז יש להם צורך לחיות לפי התווית הזאת שהם נתנו לעצמם. תהיה התווית מה שתהיה.ואתה צריך להבין שבאמת כל העניין הוא שכל הפעולות שהם פועלים והמעשים שהם עושים עוברים דרך התמונה והתווית שהם נתנו לעצמם. 

עכשיו כמובן שיש הרבה סוגי תויות שאנשים מדביקים לעצמם, ואפילו אתה קבלת את הרעיון של בטחון עצמי ירוד, ומתי שהוא בעבר אולי אמרת לעצמך, פשוט אין לי בטחון עצמי. עכשיו, חשוב שתבין שזה מאד רציני, וזה רציני מהסיבה שלא לוקח הרבה להאמין לזה. ברגע שהתחלת לחשוב על זה  מתוך הרגש ברגע שנתת לעצמך את ההצעה והרעיון שהביטחון העצמי שלך ישן, שהוא רדום. זה נהיה  בסך הכל רחוק רק צעד אחד מלחשוב ״אני לא שווה״ שום דבר משמעותי טוב לא יקרה בחיים הנוכחים שלי. יכול להיות שהיו זמנים בעבר שנמנעת וסרבת לאנשים שרצו לכבד אותך או לבחור בך לעניין מסויים, מכיון שאמרת לעצמך, אני לא יכול לקבל את הכבוד הזה או האחריות הזאת כיון שאני לא ראוי לזה. אני לא ראוי מכיון שאני במדרגה נמוכה יותר מהסובבים אותי, אני לא ראוי ליותר ממה שיש לי עד עכשיו, וזה בגלל הצורה שאני מתנהל ומתפקד ביום יום, או איך שאני מנהל את המחשבות שלי היום ובעבר, או שכנראה אני לא ראוי בגלל דברים שקרו בעבר.

ובכן , אתה מכיר את העבר שלך טוב יותר מכל אחד אחר, אבל זה אתה שנתת רשות לתת מודע של לתעתע בך, לתעתע בך ולשחק איתך ולשקר אותך.  בכך שהוא נותן לך להרגיש שהבעיות שלך הם קשים מידי בשביל לפתור אותם, אתה חשבת ואמרת דברים כמו , אני תקוע בבוץ עמוק מאד וכנראה שאני אשאר בו לעד, אתה אמרת או חשבת , אני לא טוב מספיק, אני לא ראוי, אין לי ביטחון עצמי . ״עכשיו תקשיב לי״ כל הדברים האלו שאמרת או חשבת לעצמך הם רק תוויות, הם רק תוויות קטנות והם לא אתה. ואיך אנחנו יודעים שהם לא באמת אתה ? אני אסביר לך וגם אתן לך כמה דוגמאות , עכשיו תתאר לך שיש בקבוק ובתוכו פנצילין, בקבוק טוב עם פנצילין, עכשיו אתה ודאי יודע , פנצילין יכול להלחם בזיהומים אם משתמשים בו נכון ולפי הוראות הרופא, אבל תתאר לעצמך שמישהו הדביק תווית שונה על הבקבוק של הפניצילין ועל התווית כתוב ״רעל״ למרות שהתכולה היא פנצילין טוב , עכשיו, עם תווית רעל על בקבוק הפניצילין לא אתה ולא אף אחד אחר ישתמש בבקבוק. למרות שהפנצילין טוב והוא יכול להציל חיים, אבל הוא לא שווה כלום בגלל תווית לא טובה . אתה מבין את זה.  הפניצילין יכול אולי להציל חיים אבל הוא לא שווה כלום בגלל תווית לא טובה .

עכשיו אתה מבין שזה מאד חשוב שהתכולה של הבקבוק תהיה עם תווית , ובעצם זה כל כך חשוב שהרוקחים לפני שהם נותנים תרופה הם בודקים את התווית שלוש פעמים , פעם אחת כשהם קוראים את הרצפט , פעם כשהם מורידים אותה מהמדף, ופעם לפני האריזה , ואם בבקבוק זה כל כך חשוב אז זה לא יותר חשוב שמדובר באנשים ממש? ואם אתה לא מעריך את החשיבות העצומה של עניין הדבקת תוויות לעצמך, במקרה כזה תוכל לגרום לממש אסון באותו עניין שבו אתה מתייג את עצמך. הרי מכל האנשים שאתה מתייג, איזה אדם חשוב לך יותר מעצמך ? תחשוב על זה, איך הגעת למצב שתייגת  את עצמך בתור לא ראוי ? איפה קיבלת בפעם הראשונה את הרעיון שיש לך בטחון עצמי נמוך? ואם הדבקת לעצמך פעם תווית של לא ראוי אז למה באמת עשית את זה? ואם אתה לא ראוי אז מי באמת ראוי? אולי נתת לעצמך עוד תוויות כמו יש לי זיכרון חלש ? או אני קצר רוח ? או אני אגרסיבי? או אני נכנס לדיכאון מהר ? ואני נוטה למצבי רוח? או אני מבולבל ? ואני כזה ואני ההוא ? מה שזה לא יהיה , אתה ממשיך לתת לעצמך סוגסטיות ורעיונות שליליים, אתה ממשיך להדביק לעצמך תוויות , אבל אני רוצה שתבין שהתווית זה לא העניין אלא התכולה היא העניין. התכולה היא מה שבאמת נחשב. והתווית היא לא אותו דבר כמו התכולה ואתה יודע את זה. והראיה לזה היא , שאפילו אם היית אוכל את התווית שדבוקה על בקבוק שמכיל בתוכו רעל ואפילו שעל התווית כתוב רעל עדיין אתה לא תורעל מהסיבה הפשוטה שאתה באמת אכלת רק את התווית ולא את הרעל , אבל זה ברור שאם על בקבוק הרעל הייתה תווית אחרת שלא מגדירה את הבקבוק בתור רעל  הרי זה יכול להוביל לאסון , בדיוק כמו שתווית שגויה שמודבקת עלייך יכולה להוביל לאסון , בדיוק כמו בקבוק רעל עם תווית שגוייה.

אתה יודע,  יש הרבה סיבות לזה שאנשים מתייגים את עצמם ללא ראויים, אחת מהסיבות שאנשים מתייגים את עצמם בתור לא ראויים היא מתוך שהם מזדהים עם מישהו אחר שמתנהג כמו לא ראוי , אדם אומר לעצמו אני בדיוק כמו אבא שלי ומכיון שאבא׳ שלי אינו ראוי אם כן גם אני איני ראוי , או שאני בדיוק כמו אימא שלי ומכיון שאימי אינה ראויה אם כך גם אני איני ראוי. עכשיו, אם הוריך היו אינם ראויים האם זה הופך גם אותך ללא ראוי ? הרי  זה לא הגיוני בכלל , מהסיבה שאם זה היה נכון אז כל אדם שהוריו היו אינם ראויים היה גם הוא אינו ראוי ולא היה עובר זמן רב עד שכל יושבי כדור הארץ היו נהפכים ללא ראויים. ואתה יודע שבאמת אנשים  לא ראויים עשויים להיוולד מאנשים ראויים  . ועל זה הדרך אנשים לא ראויים יכולים להביא לעולם אנשים גאונים וראויים . למעשה רוב האנשים הגדולים של האנושות נולדו לאנשים רגילים ופשוטים וחלקם הגדול לא ראויים , הרבה מאותם אנשים גדולים חוו בעיות בזמנים מסויימים, בעיות רגשיות, ולפעמים בבחינה פוליטית , לרובם היה איזשהו קושי אבל הם עברו את המכשולים שלהם, הם עברו את הבעיות שלהם, ואתה תוכל ללמוד לעבור את הקשיים שלך גם כן.

האמת היא שרוב האנשים הלא יוצלחים והלא ראויים הם לא יוצלחים ולא ראויים מכיון שהם סימנו את עצמם עם תווית של לא יוצלחים ולא ראויים, הם שיכנעו את עצמם. ותבין שהם מתנהגים ככה מכיון שהם שיכנעו את עצמם עם זה שהם הדביקו לעצמם את התוויות האלו. זה מזכיר לי שמישהו פעם אמר לגבי אנשים כאלו שהם יצרו את עצמם. וכמה שזה נכון אתה יודע שאברהם לינקולן , נהיה אישיות מצליחה רק בגיל חמישים , כולם חושבים שהוא תמיד היה מצליחן , אבל האמת היא שעד גיל חמישים הוא היה כישלון, ולמעשה מסופר עליו שהוא היה פוחד שמרוב הכישלונות שלו הוא יתאבד בסופו של דבר. לכאורה הוא לא עשה שום דבר נכון בחיו עד היום שבו הוא נעשה ראש ממשלה. הוא לא עשה כסף ואפילו העסק שהוא נכנס אליו נכשל והשותפים שלו גנבו ממנו את הכסף שלו , וכל חייו הוא נלחם כדי לשלם חובות מהכספים  שהשותפים שלו לקחו ממנו . ואני שואל אותך, בגלל מי זה היה ? אולי זה היה בגלל אברהם לינקולן בעצמו ? על הבחירה השגויה שלו בשותפים הלא טובים? ולכאורה היינו חושבים הלא סוף כל סוף מדובר באברהם לינקולן הדברים היו צריכים להסתדר לאדם בסדר גודל כזה . אבל האמת היא שאברהם לינקולן תייג את עצמו בתור לא יוצלח ולא ראוי שכל זמן שהוא לא נבחר עדיין לראשות הממשלה הוא יצר את הדמות שלו. אבל ברגע שהוא הוריד מעצמו את התוויות השליליות וסימן לעצמו דרך חדשה , לשמור ולהגן על המדינה שלו , הוא שכח את התוויות של הכישלון שלו ושאר חייו כתובים בסיפורי ההיסטוריה.

 אתה צריך להבין שהדברים שאנחנו מדברים עליהם הם לא דברים שקשורים בגיל. אנחנו ראינו למשל שהצייר מיכאל אנגלו לא התחיל לצייר את היצירה סיסטין  עד שהוא הגיע לגיל שמונים, ולמה כל כך מאוחר ? מכיון שעד גיל חמישים הוא סימן את עצמו עם תווית של כישלון ושל לא ראוי, הוא התייאש ואמר שהוא לא יכול יותר עד שהוא התחיל לצייר שוב.

מה שאני באמת מנסה לומר לך זה שתווית של לא ראוי ותווית של כישלון זה כבר לא בשבילך, זה כבר לא מתאים לך, אתה רואה, האם זה היה שונה עם לינקולן ? האם זה היה שונה עם מיכאל אנגלו? לא , זה לא היה שונה , זה לא היה שונה איתם ולא עם אלפי האנשים האחרים שהם בדיוק כמוך. ואני משתמש בהם כדוגמאות רק בגלל שהם היו ידועים , אבל האמת היא שהם היו מה שהם האמינו שהם באמת.

עכשיו אתה תרשה לעצמך לקבל ממני סוגסטיה לקבל ממני הצעה ,שמעכשיו אתה תהיה מה שאתה מאמין שאתה באמת , מה שאתה באמת מסוגל לעשות , מה שאתה מסוגל ליצור, ובשביל זה אתה תצטרך לפשוט מעלייך את התווית והסמל של לא ראוי , שאתה הדבקת לעצמך כל השנים הללו, עכשיו אני רוצה שמדמיין את התווית הזאת של לא ראוי, אני רוצה שתדמיין את עצמך עכשיו איך שאתה כשהתווית על הבגדים שלך, ואני רוצה שתישלח יד בתוך הדימיון הזה תישלח יד לתווית הזאת של לא ראוי ותקרע את התווית הזאת לגמרי עכשיו ומיד! תקרע את זה ! אתה לא צריך את זה , זה לא יעזור לך בכלל. ולא איכפת לי למה שמת את זה על עצמך מלכתחילה, אם זה בגלל שאתה מזדהה עם אמא שלך או עם אבא שלך או עם מישהו אחר שאתה חושב שהוא לא ראוי, והוא אולי מרגיש לא ראוי . אתה לא צריך להזדהות יותר עם החלק הזה של מישהו אחר , ובפרט ״ שאתה״ לא האדם הזה בכלל , אתה יחיד ומיוחד ואין עוד אחד כמוך.

 עכשיו, חוסר ביטחון עצמי ! האם זה אחד מהתוויות שהדבקת לעצמך? ואם התשובה היא  כן אז עכשיו תקרע את התווית הזאת ! ואני מתכוון שתקרע אותה עכשיו , תראה את זה במחשבה שלך תראה את עצמך ממש קורע את התווית הזאת . מכיון שמרגע זה והלאה אתה תרשה לעצמך ללבוש תווית של ביטחון עצמי ואני רוצה שתראה את זה ממש כמו שאתה רואה בסרט איך אתה מדביק את התווית על עצמך , אפילו אם אתה מרגיש חסר ביטחון לגמרי עכשיו, אני רוצה שתשים את התווית הזאת בכל זאת ! ותתחיל למלאות את עצמך בהרגשה של ביטחון , בגלל שאתה לא צריך להרגיש יותר בהרגשה ריקה , אלא בכל יום בכל דרך אתה תרשה לעצמך להיות יותר בטוח בעצמך . אתה עכשיו מה שאתה מאמין בעצמך שאתה . ומה שאנשים חושבים לא משנה בכלל , מכיוון שהתמונה של עצמך היא הקובעת את התנהגותך . אתה צריך לבטוח ביכולות שלך , להציב מטרות ולהגשים את המטרות האלו , ואם לא תלך אחריהם , אתה מבין עכשיו שאתה תיפול כטרף לדאגות טיפשיות , ולפחדים טיפשיים ולבעיות טיפשיות . ולהרגשה עצמית ירודה , כל הדברים שאתה יודע שהם הרסניים.

״עכשיו תקשיב לי טוב ״ המטרה שלך החזון שלך זה ההבטחה שלך למה שיום אחד תהיה , תקבל את זה כאמת מוחלטת . הכוונה שאין עוד אפשרות חוץ מזאת , תרשה לעצמך להבין שאלה לא סתם מילים שנשמעות טוב ושאתה שומע אותי אומר , שזאת לא סתם שיחה מעניינת שאני משוחח איתך , ״״״״ זזזאאאתתת עעעעוווווווווווובבבבדדדדהההה . תאמין לזה , תאמר את זה לעצמך , תאמר את זה לעצמך , תאמר החזון שלי הוא ההבטחה של מה שאני אהיה יום אחד . תאמר עכשיו החזון שלי הוא ההבטחה של מה שאני אהיה יום אחד. וכל פעם שתאמר לעצמך את זה , אתה תחזק את הביטחון שלך. אתה בטח מכיר את האנשים שיש להם עודף ביטחון עצמי והם מצטיירים בדרך כלל כאנשים לא ממש חכמים, כי החכם לא ממהר לא בדיבור ולא במחשבה. האנשים  החכמים והנשים החכמות כל יום מחשבים שוב את המטרות שלהם. האנשים המצליחים והנשים המצליחים בכל יום שוב מחשבים את המעשים שלהם, הם מחשבים כל יום את המעשים שלהם והמחשבות שלהם כדי שהם ישארו מרוכזים במטרה, כמו למשל אם היינו שולחים חללית לירח, אז המטרה היא הירח , אבל אם החללית תסטה מעט מן הדרך יצטרכו האנשים שמטיסים את החללית להחזירה למסלולה על ידי לחיצה על כמה כפתורים וכו .

וזה מה שאתה תרשה לעצמך לעשות, אתה הולך להרשות לעצמך לשים לעצמך מטרות, ואתה הולך להרשות לעצמך לחשב שוב בכל יום את המטרות שלך, תחשב אותם בכל יום כדי שתשים לב להיכן המעשים שלך  מנווטים   אותך, אתה יכול להרגיש מה המעשים שלך אמורים להיות, ולחוש את הערכים שלך, תחוש את המטרות שלך כדי שתוכל להרשות לעצמך להיות מה שאתה רוצה להיות.

עכשיו, בעוד כמה רגעים  אני עומד לתת לך רגע של שקט עד שתחליט שזה מספיק , וברגע הזה אני רוצה שתסיר את כל התווית שהדבקת לעצמך שלא אמורה להיות שם. אתה לבדך יודע מה הם, וברגע הזה של שקט אתה הולך לראות אותם על הגוף שלך ואתה הולך לקרוע את כולם, ואתה הולך להחליף את התוויות האלו בתוויות חיוביות , תוויות של ביטחון , תוויות של משמעת עצמית , תוויות של אהבה , חסד, והטבה עם הזולת, ותוויות של יכולת . אתה הולך להרשות לתוויות השליליות להעלם ולתוויות הטובות האלו להחליפם. אתה הולך לשים אותם על עצמך מכיון שאתה נבון ויש לך את היכולת. אתה מועיל. אתה עם ביטחון עצמי. אתה עצמאי. אתה בטוח בעצמך ויש לך את היכולת להירגע ולהיות שלוו . יש לך את היכולת להרגיש נוח בכל מצב שאתה נמצא בו , מכיון שאתה תרשה לזה לקרות , כאשר אתה מסיר את התוויות השליליות ומחליף אותם בתוויות טובות וחיוביות , ברגע הזה של הרגיעה והשקט שמתחיל ברגע זה  

תם