איך להעביר סוגסטיה בצורה נכונה

ככלל אצבע, נכון לנסח סוגסטיות בלשון הווה ובמונחים של מה שהאדם חווה באותו רגע נתון מה שאנו קוראים בקורס סוגסטיה טיפולי “היזון חוזר”.
השלב השני יהיה לבצע טבלת חיזוקים, שיקוף ודיגום והובלת האינטרקצייה ליעד שהוגדר מראש, בין אם היא חברתית טיפולית עסקית או חינוכית

כאשר המטרה של הסוגסטיה היא להשפיע על התנהגות עתידית, בין אם זה על ידי “סוגסטיה פשוטה” כגון:
“מרגע זה ואילך אתה תזהה את הצמא כצורך לשתות מים”.
“מים מרווים אותך יותר מכל נוזל אחר”
אך במקרים שאי עשיית הפעולה המבוקשת נעוצה במקרה מן העבר, נצטרך לעשות גשר באמצעות טראנס ולהביא את העבר אל ההווה בתודעתו של האדם ולמסגר מחדש ואז לתת “סוגסטיה מורכבת” שהפרושה
“מאחר ואתה כעת מבין ש… לכן תזהה את הצמא כחשק לשתות מים”

שליטה בהליך הקצר דלעיל יתן לכם יתרון עצום גם בקליניקה וגם בעסקים.

צריך להפריד בין הטרנס ובין הסוגסטיה.
טרנס עיניינו מצב תודעה, סוגסטיה עיניינה הצעה
הטראנס מאפשר לנו להיות ניידים בזמן ובמרחב, הוא נותן לנו את האפשרות להביא את העתיד ואת העבר אל הקליניקה. הטרנס משמש לנו כגשר בין מה שקורה עכשיו לבין מה שנחליט שיקרה בעתיד.

המבנה הבסיסי של “סוגסטיה מורכבת” הוא קישור בין מה שקורה עכשיו למה שאנו רוצים שיקרה בעתיד:
“עכשיו שאתה מרגיש את X, אתה יכול להתחיל להרגיש את Y”.

להבנה ולשליטה בתהליך הנ”ל יש ערך עליון בפרט כאשר עובדים עם משתנים של זמן ומקום, מה שנקרא ריגרסיה. כאשר מביאים את חוויות העבר אל ההווה בתודעתו של האדם.
שמעתי לא מעט מטפלים משכמם ומעלה שמתנסחים אל המונחה בלשון עבר אודות מה שקרה “אז”, “ואז מה ראית” “מי היה אתך בחדר” ניסוח שכזה מעיד על זה האומרו שאינו בר סמכא בתחום הסוגסטיה, מכובד ומעורך ככל שיהיה בתחום טיפולו.
הדרך הנכונה היא  לדבר אל המונחה כאילו שהוא חווה את האירוע עכשיו. “ומה אתה רואה עכשיו” מי נמצא אתך בחדר” “האם יש עוד מישהו אתך”
חשוב להקפיד על כך שהמונחה יהיה כמה שיותר “בכאן ובעכשיו” כך אתה מקבל גישה לחלקים נרחבים יותר בתודעת האדם, חוויות, צרכים, מוטיבציות, ערכים, פחדים, התרגשויות, רגשות והתנהגויות. כל  המרכיבים הנפשיים הללו זמינים לנו כאן ועכשיו לשיבוץ בתהליך ריפוי  או בתהליך של מכירה או בהליך חינוכי.
חשוב להבין זה יכול להיות בכל סוג של אינטרקציה שהיא זהו עיקר כוחו של מצב הטראנס, לא צריך לנדנד מטוטלת מול פרצופו של אף אחד, טרנאס ניתן להציג גם בשיחה רגילה לחלוטין.

הליך של ריגרסיה ישנו גם באינטרקצייה עסקית ובטח ובטח באינטרקציה זוגית. הרעיו הבסיסי הוא
ללמוד לדבר באופן שכזה המעצים את עולם התחושות והרגשות שכאשר מדברים על זה לא רק נזכרים בזה אלא חווים את זה, לזה קוראים טראנס וכלל אצבע סוגסטיה המתקבלת במצב של טראנס ננעלת עמוק בתת המודע.

לגבי ניסוח חיובי או שלילי ובכן הדבר פשוט וברור לכל בר דעת שהדרך הנכונה לנסח סוגסטיות היא בצורה חיובית, כך שהן יעסקו במה שהאדם יכול לעשות, וצריך לעשות. במקום במה שהאדם לא יכול לעשות או לא צריך לעשות.
מאחר והתת מודע אינו ידוע לזהות שלילה לכן כאשר נותנים לאדם סוגסטיה לא לעשות משהו, זה נחווה עבורו כאילו שנתנו לו את הסוגסטיה כן לעשות משהו, גם בגלל תהליך החיפוש הפנימי שמתחולל בו כדי להבין את הנאמר לו ולתת לו משמעות, וגם מפני שאין לו נקודה חלופית בה הוא יכול להתמקד מאחר ואין שתי מחשבות יכולות להתקיים בו זמנית במוח האדם ולא זו אף זו שכאשר הוא מתמקד בשלילי הוא מעצימו. שהרי כלל ידוע הוא “שכל דבר שתתמקד בו יתעצם

סוגסטיות חיוביות, לעומת זאת, ממקדות את המוח בלגלות את מה שהוא יכול וצריך לעשות.

סוגסטיות שליליות יכולות להיות יעילות, אבל צריך לדעת להשתמש בהם בצורה חכמה ובמשנה זהירות, וזאת עבודה למיומנים אך ההמלצה הכללית היא שתשתמשו בעיקר בסוגסטיות חיוביות.
מדובר על אחד הכלים החזקים שאתה יכול ללמד את עצמך ולא משנה במה אתה עוסק.

קורס מסטאר סוגסטיה טיפולי בוקר ימי שישי

קורס מזורז ומתומצת במיוחד במחיר הכרות 2,200 ש”ח

18 תגובות

 1. יהודית

  היי, הייתי שמחה להירשם לקורס המזורז אך בתאריכים במצויינים לא מסתדר לי. השאלה אם אתה פותח עוד מחזור ואם כן,מתי?

  השאר תגובה
 2. יוסי

  האם יש קורס שעוסק בהכנסה לטרנס

  השאר תגובה
 3. בנצי

  מתי נפתח קורס סוגסטיה , מחכה כבר תקופה ארוכה בקוצר רוח !

  השאר תגובה
 4. רותי כהן

  החומר מוגש בצורה מרתקת עם טעם של עוד

  השאר תגובה
 5. רותי כהן

  היכן ייפתח חוג סוגסטיה אחרי סוכות:

  השאר תגובה
 6. רותי כהן

  האם יש קורסים באיזור הצפון?

  השאר תגובה
 7. אורי

  בקורס סוגסטיה לומדים גם דברים שקשורים לקסמים (להדביק למישהו את הידיים לכדורסל , לשכוח את שמו וכו’)

  השאר תגובה
 8. רחל

  האם בסוגסטייה מישהו יכול להעביר מסרים ולשלוט באצבעות הרגליים, ולהעביר מסרים, או להעביר סוג של כאבים בברך במהלך לילה, והוא לא קרוב אלי?

  השאר תגובה
  • אלרועי סיידוף

   את זה לומדים בקורס ביו אנרגיה שמעביר ד״ר לשם
   לקבלת פרטים
   0546673370

   השאר תגובה

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *